Ten najważniejszy dzień w życiu

Wesele i ślub to najważniejsze wydarzenie w naszym życiu. Przygotowania do uroczystości rozpoczynają się już na wiele miesięcy przed samą imprezą. Wybór odpowiednich strojów jest najistotniejszym elementem tych przygotowań. Jeśli stoisz przed wyborem sukni ślubnej i nie wiesz na, jaki model się zdecydować, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się z niego na, co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru kreacji i na jakie dodatki postawić.

Suknie ślubne (2022) – idealnie dopasowane – jak wybrać?

Podczas zakupów zwróć uwagę na to, czy:
-suknia pasuje do sylwetki ( ma uwypuklać atuty i ukrywać mankamenty )
Dla pań o szerokich biodrach najlepsza będzie suknia o kształcie litery A, która tuszuje niedoskonałości.
-suknia ślubna pasuje do charakteru uroczystości oraz pory roku ( do wnętrz pałacowych inna kreacja, do ślubu w plenerze inna, itp. )
Może wyda Ci się to dosyć dziwne, ale suknia ślubna powinna też pasować do Twojej osobowości! Jesteś romantyczną duszą? Doskonale! W takim razie postaw na zjawiskową suknię w stylu boho! Wyróżnia się ona:
-delikatnym, lejącym się materiałem
-brakiem usztywnienia dolnych warstw ( nie jest to regułą, ale ogólnie suknia boho nie wygląda jak beza! )

Moda ślubna – stroje panny młodej i pana młodego muszą współgrać!

Pamiętaj też, że suknia ślubna musi być dopasowana do garnituru lub smokingu pana młodego. W innym wypadku nie tylko zdjęcia z sesji ślubnej wypadną niekorzystnie, ale i nie będziecie wyglądać harmonijnie! Ważne jest też, aby stroje państwa młodych były też pasujące do strojów świadków. Tutaj oczywiście, to rolą świadków jest dopytanie się, jakie ubiory będą mieli państwo młodzi i w jakiej scenerii będzie odbywała się uroczystość.

Dodatki pełnią ważną rolę – co wybrać spośród wielu akcesoriów?

-srebrne broszki i perłowe kolczyki to idealny wybór dla sukni boho
-do sukni asymetrycznej w stylu minimalistycznym wybierz stylowe złoto w dobrym guście
-torebki nie są koniecznością, ale warto je mieć ( obecnie na topie są torebki vintage lub retro, które świetnie pasują do stylizacji boho! )
-w dobrym tonie jest też założenie rodzinnej biżuterii, która pięknie prezentuje się zarówno przy tradycyjnej kreacji ( w stylizacji księżniczki ), jak i przy sukniach ślubnych minimalistycznych oraz boho

O tym pamiętaj:

-suknie sznurowane nie mogą byc zbyt luźne lub zbyt ciasne
-zapięcie na zamek nie może odstawać od sylwetki
-w tym roku najmodniejsze suknie są w zdecydowanie romantycznym stylu ( w modzie są suknie minimalistyczne i asymetryczne oraz szyte na zamówienie )
-jeśli decydujesz się na szytą na zamówienie suknię ślubną, pamiętaj, żeby zarezerwować czas na przymiarki oraz ewentualne poprawki
W poszukiwaniu inspiracji przeszukaj najnowsze katalogi – zobaczysz, jak zmienia się moda ślubna i jakie suknie ślubne są obecnie najmodniejsze. Oczywiście, jeśli kreacje boho, asymetryczne lub minimalistyczne nie przemawiają do Ciebie, możesz zdecydować się na suknię w tradycyjnym wydaniu. Do łask wracają kreacje retro i vintage – jeśli masz suknię prababki lub babki po odświeżeniu jej, możesz naprawdę zadać szyku!