Kluczowe zabezpieczanie wykopów

Prace budowlane obejmujące wykopy w gruntach mogą być bardzo niebezpieczne. W tym przypadku powinniśmy przede wszystkim odpowiednio zabezpieczyć teren, aby nikt niepowołany nie dostał się na plac budowy. Jednak nie należy zapominać także o tym, że bardzo ważne w tym przypadku jest również aby wybrać odpowiednie produkty, za pomocą których można zabezpieczyć wykopy. Zatem w jaki sposób można to szybko zrobić? Co w tym przypadku jest kluczowe?

Gdy goni nas czas

Na pewno każdy pracujący na budowie ma świadomość tego, że wszelkie prace powinny być wykonane na czas i tym samym nie powinniśmy odnotować żadnych opóźnień. Jest to spowodowane ustalonym wcześniej harmonogramem prac, ponieważ przykładowo mamy określone dokładne dni, kiedy przyjedzie między innymi betoniarka by zalać fundamenty, a jeżeli to auto lub też auta będą w drodze, bardzo trudno będzie nam przełożyć taki transport, nie ponosząc żadnych kosztów.

Z tego powodu przed rozpoczęciem prac budowlanych, powinniśmy wykonać odpowiednie badania geodezyjne. To właśnie dzięki temu możemy bardzo szybko dowiedzieć się, w jakim stanie jest nasz grunt przeznaczony pod nieruchomość, jak również jakiego typu jest ziemia. Doświadczeni specjaliści na podstawie wyników takich badań mogą określić metodę wykopu i dobrać odpowiednie maszyny i przystawki do nich. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że takie badania wiele osób wykonuje nawet w przypadku, gdy działka jeszcze nie jest ich własnością. Jeżeli jest to szczególnie duża inwestycja powinniśmy pamiętać o tym, że warto dokładnie to sprawdzić, nim kupimy spory kawałek ziemi. Być może po zakupie okaże się, że ziemia nie jest taka, jaka powinna być i tak naprawdę cały nasz plan nie będzie miał sensu. Warto także pamiętać o właściwym zabezpieczeniu wykopów. Jak powinno przebiegać profesjonalne zabezpieczanie wykopów i na co powinniśmy w tym przypadku zwrócić uwagę?

Zabezpieczanie wykopów – co jest najważniejsze?

Przede wszystkim należy pamiętać o właściwym zabezpieczeniu wykopów. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko dzięki temu możemy bardzo szybko zabezpieczyć nie tylko sam plac budowy, aby nikt niepożądany nie miał tam wejścia, ale także aby do wykopu nikt nie wpadł. W przypadku naprawdę głębokich wykopów oczywiście ważne jest, aby zabezpieczyć je przed dostępem osób trzecich, a nawet pracowników. Jak powszechnie wiadomo, o wypadek na terenie budowy wcale nie jest trudno i tym samym powinniśmy zwrócić na to szczególną uwagę. Jednak nie możemy zapominać także o zabezpieczeniu wykopu od strony typowo technicznej. W szczególności bardzo głębokie wykopy mogą nawet samoczynnie się zasypać. W takich przypadkach doskonałym rozwiązaniem jest stosowanie specjalnych systemów aluminiowych. Tego typu rozwiązania nie są zbyt ciężkie, dzięki temu z ich przenoszeniem poradzą sobie nasi pracownicy, jak również mogą być transportowane za pomocą samochodu dostawczego. Jednak warto zdecydować się na zastosowanie wysokiej jakości produktów, takich jak na przykład szalunków wykopowych LITEBOX.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *