Co warto kupić – pościel czy śpiworek dla dziecka?

Kupno wyprawki dla pierwszego dziecka to nie lada wyzwanie dla rodziców. Na rynku akcesoriów dziecięcych jest bowiem bardzo dużo różnych rozwiązań i młodzi rodzice często gubią się w dostępnych rozwiązaniach. Najlepiej przed kupnem wyprawki popytać wśród znajomych posiadających małe dzieci co im się przydało w pierwszych miesiącach życia maluchów.

Rady te należy jednak dodatkowo zweryfikować z naszymi oczekiwaniami, a także dostępnym metrażem naszego mieszkania bądź domu. Inne rozwiązania sprawdzą się bowiem w małym mieszkaniu, inne natomiast w dwupiętrowym domu. Niezwykle istotną kwestią jest również to o jakiej porze roku rodzi się nasze dziecko. Zupełnie inaczej będzie wyglądać wyprawka dla dziecka urodzonego w lipcu, inaczej natomiast dla urodzonego końcówką listopada. Latem sprawdzą się bowiem cienkie kocyki, zimą musimy zakupić pościel do łóżeczka bądź śpiworek dla dziecka do spania.

Pościel czy śpiworek do spania

Większość rodziców decyduje się na zakup pościeli dla dziecka. Jest to rozwiązanie standardowe i u części osób sprawdzi się doskonale. Pościel do łóżeczka dziecięcego może być wykonana z różnych materiałów. Jest kolorowa, przyjemna w dotyku i łatwa w praniu. Warto jednak pamiętać, że czasem maluchy bardzo wiercą się w nocy. W takim wypadku niezbędne jest poprawianie pościeli czasem nawet kilka razy w ciągu nocy. Jest to zatem uciążliwe i sprawia, że dziecko może niepotrzebnie się wybudzać. Dlatego dla dzieci, które często i szybko się rozkopują istnieje na rynku ciekawe rozwiązanie. Takim sposobem na wiercące się w nocy maluchy jest śpiworek dla dziecka. Śpiworek często sprawdzi się o wiele lepiej niż pościel dla niemowlaka. W ten sposób bowiem zabezpieczymy malucha przed rozkopaniem się. Śpiworki mogą mieć różną grubość w zależności od tego na jaką porę roku je potrzebujemy. Latem producenci oferują cieniutkie śpiworki, które tylko lekko okrywają malucha, zimą warto zdecydować się na grubsze śpiworki, które ogrzeją dziecko i pozwolą mu na spokojny sen. Na stronie każdego z producentów śpiworków znaleźć możemy tabelkę pokazującą jaki śpiworek sprawdzi się w jakiej temperaturze.

Producenci wskazują również jakie konkretne ubranka sprawdzą się pod każdy z rodzajów śpiworków. Warto jednak pamiętać, że nie każdy maluch zaakceptuje spanie w śpiworku. Czasem niezbędne będzie kupno pościeli i zapewnienie dziecku grubszej piżamki w razie gdyby maluch się rozkopał. W tym przypadku również wszystko zależy od tego jakie dziecko nam się trafi.