Pierwszy lot dronem – o czym należy pamiętać?

Pierwszy lot dronem to ogromna przygoda i niezapomniany moment, który będziesz długo wspominać. Aby był to udany czas, warto odpowiednio się do niego przygotować. O czym dobrze jest pamiętać, przygotowując się na swój pierwszy lot dronem? Jest kilka rzeczy, które pozwolą Ci zachować spokój i być odpowiednio przygotowanym na każdą okoliczność, nawet tę najmniej spodziewaną. Sprawdź zatem listę istotnych rzeczy nim wyruszysz na swój pierwszy lot dronem.

Przygotowanie sprzętu w domu

Warto zaopatrzyć się w szybko ładujące ładowarki do dronów, dzięki którym baterie w Twoim dronie będą mogły się szybko naładować. W innym wypadku będziesz musiał przed nocą pamiętać o tym, aby naładować dron na jutrzejszy dzień. Niestety wiele początkujących osób o tym zapomina, ponieważ nie jest to intuicyjne i później nie może odbyć lotu z powodu wyładowanej baterii. Alternatywnym rozwiązaniem jest zakup dodatkowych baterii, których będziesz mógł użyć, gdy drugi zestaw się rozładuje. W ten sposób unikniesz długiego czasu ładowania i będziesz mógł użyć dronu w dowolnym momencie.

Inna, również potrzebna rzecz jaką należy przygotować przed lotem dronem to karta pamięci. Chodzi o to, aby zawierała ona dostateczną ilość wolnego miejsca na Twoje nowe zdjęcia i nagrania. Oczywiście możesz posiadać kilka kart pamięci, dzięki czemu zawsze będziesz dysponować wolnym miejscem i żaden moment Cię nie zaskoczy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, którym często nie chce się zgrywać swoich materiałów na komputer i później kasować ich z karty.

Warunki atmosferyczne w dniu lotu

Przed wyruszeniem w teren sprawdź pogodę, jaka będzie danego dnia. Warunki atmosferyczne najlepiej jest sprawdzić z kilkudniowym (lecz nie za dużym) wyprzedzeniem, tak aby wiedzieć, czy danego dnia będzie można latać dronem. Pogoda, która przekreśli możliwość lotu to silny, porywisty wiatr. Również deszcz, grad i mgła nie sprzyjają wypuszczaniu dronu w lot, ze względu na to, że nasze urządzenie może się zwyczajnie popsuć. Nie ma powodu aby ryzykować zniszczenie dronu, lepiej jest po prostu sprawdzić pogodę i na przelot wybrać taki dzień, który będzie się do tego najbardziej nadawał.

Wybór miejsca do lotu dronem

Ważne jest, aby teren w którym zamierzasz latać dronem nie był zabudowany. Jest to najlepszy wybór na początek, kiedy będziesz się uczyć pilotowania tego urządzenia. Unikaj także lasów, czy innych terenów gdzie jest dużo wysokich obiektów. Najlepsze będą tereny za miastem, pola czy łąki oraz wsie. Góry czy brzeg morza także lepiej jest odłożyć na później, ponieważ w takim terenie pogoda szybko się zmienia, a nagła siła wiatru może Cię zaskoczyć i odebrać Ci kontrolę nad dronem, co często kończy się jego rozbiciem lub uszkodzeniem. Sprawdź także, czy w danym miejscu wypuszczenie dronu jest legalne, ponieważ nie wszędzie można to robić, zwłaszcza jeśli jesteś poza granicą Polski. Przygotowując się w ten sposób masz pewność, że lot dronem będzie udany!